**Cik pieturas punktus varu izveidot savā maršrutā?**
Maršrutā varat izveidot neierobežotu daudzumu pieturas punktu, ieskaitot galamērķi. Tie tiek izvietoti tādā secībā, kā tos pievienojat. Lai pārkārtotu savus pieturas punktus, pieskarieties paplašināšanas bultiņai, kur navigācijā tiek attēlota ETA informācija. Tas parādīts dažādus pieturas punktus.
**Kādēļ sākuma ekrānā redzams atlikušais brauciena laiks (ETA) līdz galamērķim, kuru neesmu izvēlējies?**
Navigācijas sistēma “mācās” no Jūsu regulārajiem braucieniem un tad paredz, ka šis varētu būt Jūsu potenciālais galamērķis, un ETA pielāgojas tam, ņemot vērā pašreizējos satiksmes apstākļus. Ar iespējotu funkciju Commutes sistēma spēj nodrošināt Jūsu ETA pat tad, ja neesat uzstādījis galamērķi, un turpināt informēt Jūs par iespējamajām problēmām izvēlētajā maršrutā. Ja uz to pašu galamērķi reizēm dodaties pa citiem maršrutiem, sistēma iegaumēs arī tos. Ja vienam galamērķim tiek apzināti vairāki maršruti, sistēma attēlos ātrāko maršrutu un ETA, ņemot vērā konkrētā brīža braukšanas apstākļus. Kad uzsākat savu braucienu, tā parādīs to kā līniju, kas iezīmēta kartē, bet nesniegs pagrieziens-pēc-pagrieziena norādes, tādējādi palīdzot Jums iegaumēt maršrutu. Ja satiksmes apstākļi tomēr pasliktinās un Jūs novirzāties no izvēlētā maršruta, lai uz savu galamērķi dotos pa pilnīgi jaunu maršrutu, tad sistēma piedāvās ieslēgt pagrieziens-pēc-pagrieziena vadību. Tas var būt ļoti noderīgi, ja nepārzināt konkrēto apkārtni. Ja tiek atrasts ātrāks maršruts, pa kuru vēl neesat braucis, sistēma piedāvās doties pa to. Tiklīdz uzsākat doties pa šo nepazīstamo ceļu, sistēma (pieņemot, ka ir iespējota viedā balss vadība) aktivizēs braukšanas norāžu sniegšanu par katru nākamo pagriezienu. Kad būsiet atgriezies uz pazīstamā ceļa, sistēma automātiski apklusināt balss vadības norāžu sniegšanu.
**Cik daudz braucienu pa vienu maršrutu man ir jāveic, lai funkcija Commute to iegaumētu?**
Kopumā ir nepieciešami divi braucieni uz vienu galamērķi no viena un tā paša sākuma punkta, lai funkcija to iegaumētu. Arī konkrētajam laikam jābūt +/- 1 stundas robežās no iegaumētā sākuma laika.
**Kā uzstādīt galamērķi?**
Ir vairāki veidi, kā uzstādīt galamērķi, izmantojot sistēmu Pivi Pro1. Pirmkārt, šie veidi ir pieejami tieši no sākuma ekrāna navigācijas joslā, kur nav uzstādīts neviens galamērķis:
1. Uzstādiet mājas kā savu galamērķi. Vienkārši pieskarieties mājas ikonai, kas atrodas sākuma ekrāna navigācijas joslā. Sistēma aprēķina maršrutu, ņemot vērā Jūsu intereses, ko iespējams nomainīt navigācijas uzstādījumos.
Ņemiet vērā: ja mājām vēl nav bijusi uzstādīta atrašanās vieta, sistēma palaidīs navigācijas sistēmu un sniegs Jums norādes, lai pabeigtu atrašanās vietas uzstādīšanas procesu. Drošības apsvērumu dēļ ir ieteicams uzstādīt atrašanās vietu, kas ir pietiekami tuvu Jūsu mājām, lai sistēma varētu Jūs turp aizvest, taču gadījumā, ja automobilis tiktu lietots neatļauti, tā neatklātu patieso Jūsu mājas atrašanās vietu.
2. Uzklikšķinot uz meklēšanas ikonas, kas atrodas navigācijas joslā, tiek atvērta navigācijas sistēma ar noklusējuma meklēšanas lapu. Klikšķiniet uz “POI” (interešu vietas) kategorijas ikonas, piemēram, ēdiena un dzērienu, vai klikšķiniet uz meklēšanas joslas, lai norādītu specifisku atrašanās vietu, adresi vai pasta indeksu (kur tas tiek atbalstīts). Adreses var ievadīt vienā rindā. Kad rakstāt tekstu, sistēma meklē iespējamās atbilstības, kā arī piedāvā automātisko vārdu pievienošanas iespēju. Pieskaroties rezultātu skaitam vai slēptās tastatūras ikonai, tiek parādītas atbilstības, kas balstītas uz ievadītajiem simboliem. Pieskarieties rezultātam. Sistēma tagad rāda atbilstošo rezultātu sarakstu.
Lūk, piemērs, kā tas darbojas. Spiediet uz meklēšanas joslas un rakstiet vārdu “star” (zvaigzne), tad spiediet uz “Results” (rezultāti). Sistēma rāda atbilstības, kas ietver vārdu “star”. Piespiediet uz “Starbucks”, lai redzētu visas Jums tuvumā pieejamās “Starbucks” atrašanās vietas. Karte atjauninās meklēšanas zonu, kad Jūs pietuvināsiet vai pārvietosieties kartē. Spiediet uz “Go” (aiziet), lai sāktu vadību nekavējoties, vai pieskarieties konkrētajai vietai, lai uzzinātu vairāk informācijas.
Vai arī divreiz pieskarieties navigācijas ikonai, kas atrodas skārienjutīgā ekrāna apakšā. Tas nodrošina saīsni uz galamērķa iestatījumu logu “Destination”. Šeit Jūs varat izvēlēties vienu no trim iespējām: “Address entry” (adreses ievadīšanu, kas ietver pasta indeksu), “Search” (meklēšanu) vai “Destinations” (galamērķus). Galamērķi var būt “Home” (mājas), “Recent destinations” (nesenie galamērķi), “Favourite destinations” (iecienītākie galamērķi), “Shared destinations” (kopīgotie galamērķi) vai “Commutes” (regulārie maršruti).
1. Kad ir pieejami regulārie maršruti, tie tiks attēloti uz sākuma ekrāna navigācijas elementa. Ja, balstoties uz Jūsu pašreizējo atrašanās vietu un dienas laiku, pieejams vairāk nekā viens regulārais maršruts, tad tiks attēlots teksts “Commutes available” (pieejamie regulārie maršruti). Pieskaroties navigācijas elementam, tiksiet novirzīts tieši uz pieejamo regulāro maršrutu sarakstu.
2. Kā alternatīvu variantu varat izmantot galamērķa izvēli no kartes loga un pieskarties izvēlnes pogai, kas atrodas kartes apakšējā stūrī. Atkal parādīsies trīs galamērķu iespējas: “Address” (adrese), “Search” (meklēšana) un “Destinations” (galamērķi).
3. Vietas un galamērķus automobilim varat nosūtīt arī caur maršruta plānotāja viedtālruņa lietotni Route Planner vai tīmekli. Maršruta plānotājā saglabātā vieta parādīsies pie Jūsu iecienītākajiem galamērķiem, tiklīdz Jūsu automobilis tiks savienots ar internetu un sinhronizēs galamērķus. Ja navigācija ir atvērta ekrānā, kad no maršruta plānotāja tiek saņemts jauns galamērķis, tad tas parādīsies kā uznirstošais panelis. Pieskaroties “Use now” (lietot tagad) lodziņam, iebūvētajā navigācijas sistēmā šis galamērķis tiks apstiprināts. Vietas, kas, izmantojot maršruta plānotāju Route Planner, uzstādītas kā galamērķi, parādīsies pie pēdējiem galamērķiem.
**Kādēļ galamērķis, ko nosūtīju uz savu automobili, nav parādījies?**
Galamērķus iespējams saņemt tikai tad, kad automobilis ir nodrošināts ar piemērotu datu savienojumu. Dažos gadījumos, pat tad, kad sistēma varētu parādīties kā savienota, mobilais tīkls varētu būt pārāk noslogots vai arī konkrētajā zonā savienojums varētu būt pārāk vājš, neļaujot sistēmai saņemt sūtīto galamērķi.
**Kā varu apskatīt alternatīvus maršrutus?**
Kad esat izvēlējies galamērķi un arī apstiprinājis to kā galamērķi, klikšķinot uz “Go”, uz īsu brīdī parādīsies uznirstošais paziņojums. Pieskarieties funkcijai “Routes” (maršruti), lai apskatītu noklusējuma maršrutu (saraksta augšdaļā) un līdz diviem piedāvātajiem alternatīvajiem maršrutiem. Izvēlieties savu vēlamo maršrutu un pieskarieties lodziņam “Start” (sākt), lai uzsāktu vadību.
**Kā izmantot galamērķa meklēšanas funkciju?**
Vienkārši ievadiet vietu, pasta indeksu vai adresi meklētāja logā. Pat tad, ja izrunājat nosaukumu/adresi neprecīzi, meklēšanas funkcija parasti atpazīs paplašināto atrašanās vietu. Klikšķiniet uz rezultātu skaita vai paslēptās tastatūras pogas, lai parādītu saistītos rezultātus.
Ja Jūsu automobilis ir nodrošināts ar datu savienojumu, meklētājs piekļūs jaunākajai informācijai mākonī, kā arī Jūsu automobiļa iebūvētajai datubāzei.
**Kāds ir efektīvākais veids galamērķa meklēšanai?**
Lai ietaupītu laiku, pēc tam, kad būsiet ierakstījis pietiekami daudz simbolu, lai sistēma varētu noteikt atbilstības (ja automobilis aprīkots ar 10 collu skārienjutīgo ekrānu, tad parādās 5 rezultāti, bet, ja automobilim ir lielāks ekrāns, tad pat 8), klikšķiniet uz paslēptās tastatūras ikonas vai uz rezultātu skaita. Parādīsies pilns iespējamo rezultātu saraksts. Pieskaroties kādam konkrētam vārdam šajā sarakstā, navigācijas sistēma meklēs rezultātus, kas balstīti uz ievadīto tekstu.
**Kādēļ nav iespējams pievienot mājas numuru, kad ievadu pasta kodu, izmantojot adreses ievades metodi?**
Pasta koda ievades funkcija meklē no centrālā punkta blakus pasta kodam. Tomēr ir iespējams meklēt, izmantojot ielas nosaukumu un mājas numuru.
**Kādēļ reizēm, kad uzstādu galamērķi, parādās degvielas līmeņa brīdinājuma ikona?**
Lai brīdinātu, ka ar esošo degvielas līmeni, neapstājoties degvielas uzpildes stacijā, nebūs pietiekami, lai sasniegtu galamērķi.
Lai ērti iekļautu savā maršrutā apstāšanos degvielas uzpildes stacijā, pieskarieties degvielas/enerģijas brīdinājuma paziņojumam. Šī funkcija attēlos uzpildes/uzlādes stacijas, kas atrodas pa ceļam Jūsu maršrutam, netālu no punkta, kad būs nepieciešama degvielas uzpildīšana / akumulatora uzlādēšana, kā arī sniegs daudz precīzāku atlikušo ierašanās lauku (ETA).
**Kas ir ierašanās skats?**
Kad esat apmēram piecu minūšu attālumā no sava galamērķa, ierašanās skata uznirstošais paziņojums aicinās Jūs meklēt potenciālo stāvvietu. Klikšķinot uz “Show parking” (parādīt stāvlaukumus), tiks parādīts saraksts ar stāvlaukumiem, kas atrodas Jūsu galamērķa tuvumā. Tiek parādīts arī attālums no Jūsu galamērķa līdz katram stāvlaukumam. Kad uzklikšķināsiet uz “Go” (aiziet), autostāvlaukums tiks pievienots kā pieturas punkts.
**Kas ir viedā balss vadība?**
Navigācijas uzstādījumos regulārajiem braucieniem iespējojot viedo balss vadību, navigācijas sistēma brīdinās Jūs par satiksmes kavējumiem Jūsu izvēlētajā maršrutā, kā arī ieteiks alternatīvus maršrutus, ja tādi būs pieejami. Ja jaunais maršruts ietver ceļus, kas nav pazīstami, sistēma automātiski iespējos balss vadību un sniegs norādes par katru nākamo pagriezienu. Kad atgriezīsities uz pazīstama ceļa, sistēma automātiski izslēgs balss vadības instrukcijas.
**Kas ir regulārie maršruti?**
Sistēma iegaumē maršrutus, pa kuriem dodaties uz un no dažādām specifiskām atrašanās vietām, piemēram, no darba uz mājām un otrādi. Arī citi bieži veiktie braucieni, pa kuriem dodaties līdzīgā diennakts laikā, var tikt iegaumēti.
Sākuma ekrānā (gluži kā galvenajā navigācijas funkcijā) sistēma parādīs līdz trim prognozētajiem galamērķiem, kas balstīti uz automātisko iegaumēšanu. Galamērķis konkrētajā maršrutā tiks rādīts kopā ar ceļu, ļaujot Jums atšķirt maršrutus, pa kuriem iepriekš esat braucis vairāk, nevis attēlos tikai vienu maršrutu dotajam galamērķim. Prognozējamais ETA (atlikušais brauciena laiks) arī tiek rādīts, ļaujot Jums īsumā redzēt, vai brauciena laiks būs atbilstošs Jūsu ierastajam brauciena laikam.
**Kā darbojas regulāro maršrutu automātiskā startēšanas funkcija?**
Ja nav aktivizēts maršruta komplekts vai regulāro maršrutu vadība, navigācijas sistēma nevarēs informēt par potenciālajiem kavēšanās riskiem maršrutā. Tomēr, ja navigācijas iestatījumos ir iespējota regulāro maršrutu automātiskās startēšanas funkcija, sistēma ar lielu ticamības pakāpi noteiks vienu potenciālo galamērķi (ņemot vērā Jūsu regulāros iegaumētos braucienus). Regulāro maršrutu vadība tiks sākta automātiski, izdarot pieņēmumu, ka maršruts, pa kuru dosieties, precīzi atbilst iepriekš noteiktajam maršrutam.
Ja ir aktivizēta regulāro maršrutu vadība un Jūsu maršrutā gadījies satiksmes negadījums, sistēma joprojām spēs potenciāli brīdināt Jūs (ņemot vērā negadījuma vietu un pieejamos alternatīvos maršrutus), nepieciešamības gadījumā ļaujot doties pa alternatīvu maršrutu.
**Ko attiecībā uz interaktīvo vadītāja displeju navigācijas iestatījumos iespējo spoguļa informācijas paneļa iestatījumi?**
Skārienjutīgā ekrāna galvenajā navigācijas displejā, klikšķinot uz paplašinājuma bultiņas, kas atrodas nākamā pagrieziena informācijas malā, parādās informācijas panelis, kas galvenās navigācijas kartes skatā attēlo dažādu informāciju. Pārvelkot uz paneļa no kreisās uz labo pusi, var skatīt alternatīvus izkārtojumus. Piedāvātās opcijas ietver pagriezienu sarakstus, kompasu, satiksmes sarakstus, maršrutu saglabājošu kartes skatu un maršruta pārskata displeju. Navigācijas iestatījumos iespējojot spoguļa informācijas paneli jeb “mirror info panel”, informācijas panelis, kas redzams skārienjutīgajā ekrānā, būs redzams arī kartes skata sānā, ja interaktīvajā vadītāja displejā ir izvēlēts pilnekrāna kartes skats. Tas ļauj attēlot visu galveno navigācijas vadības informāciju tieši sev priekšā, atbrīvojot skārienjutīgo ekrānu, lai tajā parādītu citu būtisku informāciju, ņemot vērā Jūsu intereses.